Į aikštę grįžtantis T.Petersonas: „Nesitikime lengvų rungtynių Utenoje“ (apžvalga)

2018 m. kovo 10 d., 09:00
P.Žukausko nuotr.

Šeštadienį „Lietuvos rytas“ (20–4) pratęs išvykos rungtynių seriją. Sostinės ekipa vyksta į Uteną, kur „Betsafe–LKL“ mače susitiks su „Juventus“ klubu (9–15).

Šį sezoną vilniečiai prieš ambicingą komandą žaidė tris kartus ir visuose mačuose Rimo Kurtinaičio žaidėjams reikėjo paplušėti iš peties.

Rugsėjo mėnesį „Lietuvos rytas“ svečiuose laimėjo 82:75.

Per pirmuosius tris kėlinius nė vienai ekipai nepavyko susikrauti didesnės persvaros – paskutiniame ketvirtyje sostinės komanda su uteniškiais toliau kovėsi taškas į tašką.

Puikus C.Kramerio dirigavimas komandai puolime bei nuostabus M.Echodo pasirodymas lemiamomis akimirkomis nulėmė „Lietuvos ryto“ pergalę.

Svečių gretose išsiskyrė C.Krameris ir B.Madgenas (po 14 taškų) bei M.Echodas (13 tšk.).

Po šešių savaičių komandos išbandė jėgas Vilniuje ir aikštės šeimininkai triumfavo 83:70.

Susitikimo pradžioje „Lietuvos rytas“ šovė į priekį ir pirmavo 9:0. Svečiai atsitokėjo ir sušvelnino skirtumą, tačiau po pirmojo kėlinio vilniečiai buvo priekyje 23:17.

„Juventus“ toliau atkakliai kovojo ir neleido šeimininkams pabėgti į priekį. M.Echodas galingu dėjimu sudrebino svečių krepšį ir ant kojų pakėlė visus arenoje susirinkusius žiūrovus, o „Lietuvos rytas“ išlaikė persvarą – 46:37.

Paskutinis susitikimo ketvirtis daug emocijų nežadėjo. J.Baronas pademonstravo šaltakraujiškumą ir galutinai palaidojo „Juventus“ viltis išsigelbėti.

„Lietuvos ryto komandoje pasižymėjo J.Baronas (23 tšk.) ir R.Giedraitis (17), uteniškių gretose sunkiausiai sulaikomas buvo L.Dendy (16).

Paskutinį kartą abu klubai varžėsi vasario mėnesį Karaliaus Mindaugo turnyro ketvirtfinalyje ir tąkart prireikė pratęsimo – 91:88.

Susitikimą pradėjo septyni paeiliui pelnyti Beno Madgeno taškai, o australo vedamas „Lietuvos rytas“ greitai įgijo dviženklę persvarą – 19:9.

Antrojo kėlinio pradžioje šeimininkai atitrūko net 32:15, bet „Juventus“ suskubo atsigriebti ir spurto 17:2 dėka prisivijo „raudonai juodus“ (32:34).

Įsibėgėję uteniškiai po didžiosios pertraukos nemažino apsukų: vedami Mindaugo Kupšo jie laimėjo atkarpą 21:9 ir išsiveržė į priekį 55:50.

Lemiamą ketvirtį „Lietuvos rytas“ pradėjo spurtuodamas 7:0 bei vėl persverdamas rezultatą 61:57, o visą likusį mačo laiką komandos žaidė taškas į tašką.

Pratęsimo pabaigoje J.Baronas neklydo realizuodamas baudos metimus ir „Lietuvos rytas“ pasiekė pergalę

Sostinės komandoje rezultatyviausiai žaidė B.Madgenas (18) ir Ch.Krameris (15). „Juventus“ komandoje žibėjo M.Kupšas (22) bei K.Gainesas (21).