„Lietuvos rytas“ namuose nepasigailėjo „Vytauto“ ekipos (VIDEO)

2018 m. balandžio 07 d., 18:01
R.Vyšniausko nuotr.

Rezultatyviai žaidę „Lietuvos ryto“ (24–5) krepšininkai neturėjo daug vargo su Prienų–Birštono „Vytauto“ ekipa (5–24). Šeštadienį sostinėje vykusiame „Betsafe–LKL“ mače Rimo Kurtinaičio auklėtiniai triumfavo 104:71 (23:21, 34:22, 28:17, 19:11).

Rimtai nusiteikę aikštės šeimininkai stengėsi pabėgti į priekį jau rungtynių pradžioje, kai laimėjo atkarpą 11:4. Atsitiese LKL autsaideriai atsakė tolimų metimų serija bei išlygino rezultatą. Benas Madgenas ir Loukas Mavrokefalidis rinko taškus, bet Eigirdas Žukauskas neliko skolingas – 23:21.

Antrojo kėlinio pradžioje „Lietuvos rytas“ šovė į priekį ir netrukus įgijo 9 taškų pranašumą (32:23). Garsiesiems broliams Ballams nesisekė pralaužti vilniečių gynybos, o skirtumas tarp klubų toliau augo. Metimą pajutęs B.Madgenas toliau skandino svečius iš Prienų – 57:43.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje pernelyg nesikeitė – LaMelo Ballas blaškėsi aikštėje, o Martynas Echodas sudrebino varžovų krepšį galingu dėjimu. Įsibėgėjęs „Lietuvos rytas“ pirmavo jau 72:52 ir svečiai turėjo sukurti nedidelį stebuklą, kad rungtynėse atkurtų intrigą. Šanso pasireikšti sulaukęs vidurio puolėjas Egidijus Mockevičius greitai pasižymėjo puolime, taiklią ranką demonstravo ir M.Girdžiūnas – 85:60.

Paskutinio ketvirčio metu abi komandos atliko formalumus – šeimininkų treneris R.Kurtinaitis į aikštę išleido jaunąjį Deividą Sirvydį, o sirgalių trokštamą šimtąjį tašką pelnė Mindaugas Girdžiūnas. Asmeniniu pasiekimu pasižymėjo ir klubo veteranas Mindaugas Lukauskis, kuris pasižymėjo dvitaškiu ir „Lietuvos ryto“ ekipos rekordų lentelėje pagal pataikytus metimus „iš žaidimo“ į penktąją vietą nustūmė legendinį Arvydą Macijauską (788 ir 787). Vilniaus komanda šventė pergalę 104:71.

Susitikime dėl nesunkios kojos traumos negalėjo žaisti puolėjas Rokas Giedraitis.

„Porą kėlinių „Vytautas“ kovojo, o paskui jau nuleido rankas. Žaidėme ir demonstravome, ką galėjome. Aišku, aš nesu patenkintas kai kuriais taktiniais sprendimais, buvo nemažai broko, daug kartų nepataikėme lengvų metimų iš po krepšio. O rezultatas ir pergalė mus tenkina.

Puolėjas Travisas Petersonas gerai meta tritaškius ir jam yra sukurti deriniai, tai šiandien išnaudojome. Žinoma, mums trūko amerikiečio praėjusiame mače, bet jis rungtyniauja pakankamai stabiliai.

Norėčiau, kad daugiau energijos demonstruotų D.Sirvydis, nors, aišku, jam dar sunku. Jaunas žaidėjas galėtų neatlikti kai kurių dalykų, bet turėtų išsiskirti agresyvumu. Neturiu jam priekaištų, jis yra labai perspektyvus ir gerai treniruojasi“, – po rungtynių kalbėjo Vilniaus klubo treneris R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: T.Petersonas 19 (5/8 trit.), B.Madgenas 15, M.Girdžiūnas 13, L.Mavrokefalidis 11.

„Vytautas“: LiAngelo Ballas 16, E.Žukauskas 15.