„Lietuvos rytas“ namuose nukovė Kauno „Žalgirį“ (VIDEO)

2018 m. vasario 11 d., 19:23
R.Vyšniausko nuotr.

Sekmadienį sostinės „Siemens“ arenoje vykusiame šalies derbyje „Lietuvos ryto“ (19–4) komanda 75:68 (14:26, 24:12, 16:12, 21:18) nukovė Kauno „Žalgirį“ (20–3).

„Betsafe–LKL“ susitikimas prasidėjo taikliomis abiejų komandų atakomis, tačiau svečiai įgijo minimalų pranašumą. Vilniaus komandai nesisekė sustabdyti A.Toupane'o, kuris pataikė du tolimus metimus. M.Girdžiūnas bandė gaivinti „Lietuvos ryto“ puolimą, tačiau po pirmojo kėlinio 14:23 pirmavo „Žalgiris“.

Sostinės komanda toliau stengėsi artėti prie varžovų – taškus pelnė R.Giedraitis ir J.Baronas. Sutrikę svečiai stebėjo tirpstančią persvarą, o po R.Giedraičio dėjimo ir Ch.Kramerio taškų arenoje kilnojosi stogas – skirtumas tarp klubų ištirpo iki 2 taškų. J.Baronas smeigė tritaškį, tolimu metimu pasižymėjo T.Petersonas – 38:35. Įpusėjus rungtynėms švieslentėje degė lygus rezultatas – 38:38.

Po ilgosios pertraukos „Lietuvos rytas“ įgijo nedidelę persvarą, kurią didino B.Madgeno dvitaškis (52:45). A.Toupane'o metimą blokavęs A.Jomantas padėjo vilniečiams padėjo išsaugoti 4 taškų pranašumą (54:50).

„Žalgiris“ bandė surengti lemiamą šturmą – laimėjo atkarpą 0:8 ir išsiveržė į priekį dviem taškais. R.Kurtinaitis paprašė minutės pertraukėlės ir tai davė rezultatą. Susizgribusi sostinės ekipa atsakė spurtu ir susigrąžino turėtą persvarą (67:61). Likus žaisti minutę L.Mavrokefalidis pelnė dvitaškį ir prie sienos priremti svečiai turėjo gelbėtis prasižengdami. „Lietuvos ryto“ puolėjo T.Petersono ranka nedrebėjo ir R.Kurtinaičio auklėtiniai šventė pergalę 75:68.

„Džiaugiuosi pergale. Nors rungtynes pradėjome nevykusiai, tačiau sugebėjome sugrįžti. Tai padėjo pasiekti namų arenos pranašumas. Turėjome daugiau energijos, visas rungtynes aktyviai gynėmės, todėl ir laimėjome.

Nuolat stengiamės gerinti savo gynybą ir dirbame ta linkme. Rungtynės prieš „Žalgirį“ niekada nebūna rezultatyvios, komandas kausto įtampa. Prieš susitikimą nieko neslėpdamas sakiau, jog turime daugiau laiko pasiruošti ir tai išnaudojome.

Šiandien prieš P.Jankūną daugiau leidome žaisti L.Mavrokefalidį, nes ginantis reikalinga patirtis ir protas“, – po susitikimo kalbėjo R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: T.Petersonas 21 (4/4 trit., 31 n.b.), L.Mavrokefalidis 13, R.Giedraitis 11, Ch.Krameris 8 (10 rez. perd.).

„Žalgiris“: E.Ulanovas 16, A.Toupane‘as 14, A.Milaknis 13, K.Pangosas 11.