„Lietuvos rytas“ nukovė „Neptūną“ ir žengė į „Betsafe–LKL“ finalą (VIDEO)

2018 m. birželio 06 d., 21:02
R.Vyšniausko nuotr.

„Lietuvos ryto“ ekipa parodė charakterį. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai lemiamose „Betsafe–LKL“ pusfinalio serijos rungtynėse 88:82 (27:22, 18:19, 15:20, 28:21) nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ ir prasimušė į pirmenybių finalą.

Susitikimas prasidėjo vilniečių taškais, tačiau svečiai iš Klaipėdos pernelyg neatsiliko. „Lietuvos ryto“ krepšininkai itin dažnai stojo prie baudos metimų linijos ir susikrovė 7 taškų persvarą. Vis dėlto kėlinio pabaigoje B.Fieldsas rezultatą sušvelnino – 27:22.

L.Mavrokefalidžio ir B.Madgeno taškai suteikė vilniečiams aštuonių taškų pranašumą, kurį žaibiškai aptirpdė „Neptūno“ metikai. Negana to, R.Seibutis smeigė tritaškį ir atstatė lygybę (35:35). Prieš ilgąją pertrauką sėkmingiau sužaidę aikštės šeimininkai pirmavo 45:41.

Trečiąjį kėlinį rezultatyviau pradėjo „Neptūno“ ekpa, kuri išsiveržė į priekį. Vilniečius į priekį vedė L.Mavrokefalidis, tačiau svečiai išlaikė trapią persvarą – 60:61.

Lemiamo ketvirčio pradžia buvo pažymėta B.Madgeno ir M.Girdžiūno taškais. R.Giedraitis krovė kamuolį iš viršaus, o „Neptūnas“ neteko penktąsias pražangas užsidirbusių S.Galdiko ir E.Želionio. Skirtumas tarp komandų šoktelėjo ir „Lietuvos rytas“ daugiau jau neleido uostamiesčio komandai persverti rezultato – 88:82.

Finale sostinės ekipa surems ginklus su Kauno „Žalgiriu“. Pirmosios rungtynės vyks birželio 9 dieną Kaune.

„Pradėsiu liūdna gaida. Norėjau pareikšti užuojautą ištikimo „B Tribūnos“ fano Gvido artimiesiems ir manau, jog būtų teisinga šią pergalę skirti būtent jam. Gvidas su mumis visur važiuodavo, deja, įvyko nelaimė ir mes jį praradome.

Serija prieš „Neptūną“ nebuvo lengva ir džiaugiuosi, jog ją laimėjome. Nebuvo tiek daug krepšinio, kiek psichologinių momentų. Šiandien vyko lygus žaidimas iki pat paskutinės minutės. Kaip ir minėjau prieš rungtynes, mums pavyko išnaudoti savo aikštės pranašumą ir nelengvoje kovoje laimėti“, – kalbėjo „Lietuvos ryto“ vyr. treneris R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: M.Girdžiūnas 20 (5 rez. perd.), R.Giedraitis 18, L.Mavrokefalidis 16, M.Echodas 14, B.Madgenas 12.

„Neptūnas“: B.Fieldsas 21, R.Seibutis 15, E.Želionis ir T.Delininkaitis po 10.