„Lietuvos rytas“ palaužė „Juventus“ komandą (VIDEO)

2018 m. balandžio 10 d., 20:39
R.Vyšniausko nuotr.

Antradienį „Lietuvos ryto“ komandai (25–5) reikėjo įdėti nemažai pastangų, kad namuose palaužtų pakiliai „Betsafe–LKL“ čempionate rungtyniaujančią Utenos „Juventus“ ekipą (11–19). Sėkmingiau mačo pabaigoje sužaidę Rimo Kurtinaičio auklėtiniai triumfavo rezultatu 78:75 (17:19; 21:21; 18:14; 22:21).

Susitikimas prasidėjo A.Butkevičiaus ir M.Girdžiūno taškais bei aikštės šeimininkų spurtu 5:0. Puikią gynybą demonstravusi sostinės komanda per pusę kėlinio praleido vos 6 taškus ir pirmavo 13:6. Po truputį išsijudinusi „Juventus“ ekipa laimėjo atkarpą 0:10 ir įgijo trijų taškų pranašumą. Po pirmojo ketvirčio Žydrūno Urbono auklėtiniai pirmavo 17:19.

„Lietuvos ryto“ komanda stengėsi susigrąžinti turėtą pranašumą – J.Baronas smeigė tritaškį, o L.Mavrokefalidis pergudravo tiesioginį oponentą. „Juventus“ gretose nesulaikomai žaidė vidurio puolėjas M.Kupšas, kuris pelnė 7 taškus iš eilės (32:32). Prieš ilgąją pertrauką uteniškių gretose sužibėjo ir K.Guščikas, kuris pataikė du tolimus metimus ir leido svečiams pirmauti 38:40.

Į aikštę sugrįžę vilniečiai toliau vijosi ambicingus varžovus. T.Petersonas smeigė du tritaškius iš eilės, o „Lietuvos rytas“ buvo priekyje 54:49. Vilniaus klubo gynybos spragomis pasinaudoję „Juventus“ žaidėjai vėl pavojingai priartėjo – 56:54.

„Lietuvos ryto“ arenoje susirinkę žiūrovai toliau stebėjo įnirtingą kovą. J.Baronas demonstravo taiklią ranką, tačiau Utenos klubas neatsiliko. Po M.Girdžiūno šūvio (67:59) rungtynėsė galėjo įvyko lūžis, tačiau taip nenutiko. Likus žaisti 25 sekundes komandas skyrė vos taškas (74:73), tačiau šaltus nervus pademonstravęs T.Petersonas pataikė visus keturis baudos metimus, o desperatiškas D.Bičkauskio metimas tikslo nepasiekė – 78:75.

„Norėjau pagirti Utenos komandą, kuri savo gretose turėjo mažai žaidėjų, tačiau jie visi atidavė maksimumą jėgų, skirtingai nei mes. Pergalė yra pergalė, lengva nebuvo, nes varžovai visas 40 minučių naudojo zoninę gynybą.

Iš pradžių nesisekė, bet ketvirtajame kėlinyje pataikėme, rezultatas šoktelėjo mūsų naudai bei sėkmingai baigėme rungtynes.

M.Echodas yra per jaunas, o L.Mavrokefalidis per žemas gintis prieš M.Kupšą. Vidurio puolėjas visoms komandoms įmeta po 20 taškų, taip nutiko ir su mumis.

Gynėmės prieš varžovų lyderius ir stengėmės, jog D.Bičkauskis ir A.Šikšnius nepelnytų po 20 taškų. Su šia užduotimi mes susitvarkėme“, – kalbėjo „Lietuvos ryto“ vyr. treneris R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: T.Petersonas 22 (10 atk. kam.), M.Girdžiūnas ir L.Mavrokefalidis po 12, J.Baronas 9.

„Juventus“: M.Kupšas 23, A.Šikšnius 15, M.Korniienko 14.