„Lietuvos ryto“ ekipai nepavyko išvykoje įveikti „Žalgirio“ (VIDEO)

2018 m. balandžio 13 d., 21:09
R.Vyšniausko nuotr.

„Lietuvos ryto“ krepšininkai (26–5) kovojo iki pat „Betsafe–LKL“ rungtynių pabaigos, tačiau vilniečiams nepavyko trečią kartą šiame sezone nugalėti „Žalgirio“ ekipos (27–4). Penktadienį Kaune vykusiame mače svečiai pralaimėjo 66:77 (9:18, 14:15, 23:21, 20:23).

Susitikimo pradžioje B.Daviesas ir M.Echodas apsikeitė dvitaškiais. Svečiams sunkiai sekėsi įveikti „Žalgirio“ gynybą ir Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai įgijo šešių taškų persvarą (6:12). Varžovų pranašumą švelnino B.Madgenas, bet kauniečiai išlaikė pranašumą (9:18).

Antrojo kėlinio pradžioje komandos toliau daugiau dėmesio skyrė gynybai. J.Baronas pataikė tolimą metimą, tačiau varžovai atsakė tiksliomis atakomis. Ketvirčio pabaigoje „Žalgirio“ persvarą sušvelnino R.Giedraitis – 23:32.

Po ilgosios pertraukos į aikštę sugrįžusių „Lietuvos ryto“ žaidėjų laukė smūgis – atkarpą laimėję kauniečiai nutolo 25:41. Rimo Kurtinaičio krepšininkai nepasimetė ir L.Mavrokefalidis surengė dvi tikslias atakas iš eilės. Spurtą 11:2 surezgę svečiai sušvelnino „Žalgirio“ persvarą iki 9 taškų (43:52). M.Girdžiūno baudos metimas leido vilniečiams pagalvoti apie būsimą bandymą užkurti varžovams pirtį ketvirtajame kėlinyje (46:54).

Įsibėgėjęs M.Girdžiūnas pataikė tolimą metimą ir skirtumas tarp klubų sumenko iki 7 taškų. „Žalgiris“ vėl įgijo dviženklę persvarą, tačiau likus žaisti minutę „Lietuvos rytas“ priartėjo iki 8 taškų (66:74). Vis dėlto paskutinis žodis mače priklausė A.White'ui, kuris perėmė kamuolį ir galutinai nulėmė mačo likimą – 66:77.

„Noriu pasveikinti „Žalgirį“ su puikiomis rungtynėmis. Tikriausiai tuo ir skiriasi Eurolygos komanda nuo Europos taurės – lemiamais momentais dažnai klydome, nepasirinkome tinkamų sprendimų.

„Žalgiris“ taip pat nežaidė labai rezultatyviai, bet varžovai pasinaudojo mūsų klaidomis ir nutolo. Jau minėjau prieš susitikimą, kad tokio pobūdžio mačai nebūna rezultatyvūs, aikštėje vyksta nervų karas.

Per pirmus du kėlinius kauniečiai pelnė 30 taškų – sustabdyti tokią komandą, kurios nesulaiko visa Europa, visai neblogas pasiekimas. O patys strigome puolime, nepataikė mūsų snaiperiai. Jei būtume tiksliai realizavę visus metimus iš po krepšio, manau, kad rezultatas galėjo būti ir kitoks“, – kalbėjo R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: M.Girdžiūnas ir R.Giedraitis po 11, A.Butkevičius 8, M.Echodas ir T.Petersonas po 7.

„Žalgiris“: B.Daviesas 14, E.Ulanovas 13.