„Lietuvos ryto“ komanda su kaupu atsirevanšavo „Nevėžiui“

2017 m. gruodžio 02 d., 19:25
R.Vyšniausko nuotr.

Po ilgos pertraukos „Betsafe–LKL“ čempionato namų rungtynes žaidusi „Lietuvos ryto“ ekipa pasiekė užtikrintą pergalę prieš Kėdainių „Nevėžį“ – 98:70 (23:16, 25:18, 27:20, 23:16).

Susitikimo pradžioje vilniečiai turėjo vytis varžovus. Po J.Barono ir M.Echodo metimų aikštės šeimininkams pavyko persverti rezultatą ir nuo tos akimirkos „Nevėžis“ jau nebesugebėjo atsitiesti.

Po T.Petersono metimų skirtumas tarp komandų pasiekė dviženklę ribą (21:11), o į aikštę po kelių savaičių pertraukos sugrįžo traumuotą ranką išsigydęs gynėjas Benas Madgenas. Pasibaigus pirmajam kėliniui R.Kurtinaičio auklėtiniai pirmavo 23:16.

„Lietuvos rytas“ toliau nesunkiai rinko taškus, tačiau svečiai atsakydavo tuo pačiu. Vilniaus klubo treneriai suteikė galimybę pasireikšti ir jaunajam Deividui Sirvydžiui. M.Echodas galingu dėjimu sudrebino krepšį, o prieš ilgąją pertrauką sostinės komanda pirmavo 48:34.

Trečiajame ketvirtyje Vilniaus ekipa tęsė sėkmingą žaidimą – taškus rinko L.Mavrokefalidis, M.Normantas ir B.Madgenas (75:54).

Paskutiniame kėlinyje komandos baigė tvarkyti formalumus. Į aikštę dar sykį žengęs D.Sirvydis sukėlė griausmingas ovacijas, kai pelnė savo pirmuosius taškus LKL lygoje ir pateko į Vilniaus komandos istoriją.

Gynėjas į trečiąją vietą nustūmė vidurio Valančiūną, kuris savo pirmuosius taškus „Lietuvos ryte“ įmetė būdamas 17 metų, 8 mėnesių ir 13 dienų amžiaus, tuo tarpu D.Sirvydis yra keliais mėnesiais jaunesnis (17 m., 5 mėn., 22 d. amžiaus).

Rungtynės baigėsi jaunojo talento blykstelėjimu ir tritaškiu iš aikštės kampo – 98:70.

„Po pertraukos be rungtynių bijojome, kad galime neturėti žaidybinės energijos, tačiau šiandien viskas buvo neblogai –  tiek su energija, tiek su noru ar entuziazmu. Džiaugiuosi, kad galėjo parungtyniauti visi krepšininkai.

D.Sirvydis gerai treniruojasi, jam, aišku, nėra įprasta žaisti su vyrais. Gynėjas turi neblogą ateitį. Džiaugiuosi ir dėl Beno, nes jis ilgai negalėjo žaisti, o šiandien atrodė labai gerai. Snaiperiui teks nemažai rungtyniauti prieš „Partizaną“.

R.Giedraitis iki rinktinės rungtynių žaidė labai gerai, tačiau šiandien jis neatkovojo kamuolių. Visgi manau, kad Rokas sugrįš“, – po mačo kalbėjo R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: M.Echodas 17, B.Madgenas 13, R.Carteris 11, J.Baronas 10, R.Giedraitis 9, M.Normantas ir T.Petersonas po 8.

„Nevėžis“: V.Lichodėjus 18, V.Koreniukas 16.