M.Echodas – apie debiutą rinktinėje, D.Adomaitį ir fanų palaikymą išvykose

2018 m. kovo 07 d., 16:00

Prieš kelias savaites nacionalinėje Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje debiutavo 20-metis „Lietuvos ryto“ talentas Martynas Echodas. Krepšininkas oficialiai klubo interneto svetainei „bcvilnius.lt“ papasakojo savo įspūdžius iš Lietuvos rinktinės treniruočių stovyklos bei rungtynių, įvertino Dainiaus Adomaičio treniravimo stilių bei pasidžiaugė į išvyką vykstančiais vilniečių klubo fanais.

M.Echodas yra atstovavęs Lietuvos jaunimo rinktinėms, tačiau vyrų komandos marškinėlius užsivilko pirmą kartą.

Vidurio puolėjas savo nacionalinės rinktinės debiute sužaidė beveik 16 minučių, per kurias pelnė 5 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir vieną perėmė. Jis padėjo Lietuvos rinktinei nelengvame mače 80:75 nugalėti Vengrijos komandą.

Pergalingose rungtynėse su Kosovu puolėjas sužaidė dar įspūdingiau. Jis per mažiau nei 15 minučių žaidimo pelnė 12 taškų, atkovojo 8 kamuolius bei blokavo du varžovų metimus. 

– Kokie įspūdžiai iš debiuto Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje?

– Rinktinėje – pačio aukščiausio lygio sąlygos, trenerių štabas žiauriai geras, o komandos draugai buvo draugiški bei paslaugūs. Tikrai labai smagu buvo ir patys geriausi įspūdžiai.

– Kuo skiriasi treniruotės rinktinėje ir klube?

– Treniruotės rinktinėje buvo gerokai lengvesnės. Treneris D.Adomaitis akcentavo, kad turėsime sugrįžti į klubus, todėl nenorėjo mūsų nuvarginti. Pačios treniruotės buvo trumpesnės, o sportavome labiau laisvu grafiku. 

– Koks treneris yra D.Adomaitis?

– Trenerio filosofija labai patiko, nes žaidėjams yra suteikiama daug laisvės. Deriniuose krepšininkams yra nemažai vietos kūrybai, o D.Adomaitį galima vadinti šiuolaikinio krepšinio propaguotoju.

– Kaip pats vertinate tas dvejas rungtynes, kuriose atstovavote savo šaliai?

– Kaip visuomet norisi geriau, bet vertinu teigiamai. Pirmose rungtynėse tikrai jaučiau jauduliuką, bet poroje atakų gerai apsigynęs įgavau pasitikėjimo savo jėgomis. Vėliau sekė dar keli geri epizodai, todėl labai džiaugiuosi.

– Pirmame mače vengrai kiek patampė mūsų krepšininkams nervus?

– Galbūt buvome kiek per daug atsipalaidavę, o Vengrija demonstravo gerą krepšinį. Buvo sunkios rungtynės.

– Ar lengviau, kai kartu į rinktinę su jumis keliavo ir M.Girdžiūnas, R.Giedraitis, J.Petkevičius bei M.Brazys?

– Taip, žinoma. Galėjau jų pasiklausti, ko nežinau, o prie pažįstamų žmonių visuomet yra lengviau apsiprasti naujojoje aplinkoje.

– Sugrįžęs į „Lietuvos ryto“ gretas tapote „Betsafe-LKL“ savaitės MVP. Ko gero, atstovavimas savo šaliai prideda pasitikėjimo savo jėgomis?

– Be abejo. Tai prideda labai daug motyvacijos bei pasitikėjimo. Aišku, ir treneris tuomet rodo daugiau pasitikėjimo ir leido žaisti nemažai minučių. Sužaidžiau gerą mačą.

– Savaitgalį laukia mačas Utenoje su „Juventus“. Po kelių atkaklių dvikovų, ko gero, atsargiau vertinate šią komandą?

– Prieš mus jie gerai žaidžia visuomet, todėl tikrai neturime nuvertinti šios komandos. Praėjusiose rungtynėse sunkiai laimėjome po pratęsimo, todėl Utenoje privalome būti šimtu procentų susikoncentravę ir aikštėje atiduoti visas jėgas.

– Šeštadienį į Uteną vyks ir „Lietuvos ryto“ klubo organizuojamas fanų autobusas. Ar komandai svarbus fanų palaikymas išvykų metu?

– Labai svarbus! Kai daug mūsų fanų atvyksta į kitą miestą – jaučiamės, lyg žaistume namuose. Praėjusiame mače Prienuose atmosfera buvo nereali. Tikrai labai smagu ir ačiū visiems mūsų sirgaliams, kurie kartu vyksta į išvykas.

bcvilnius.lt

atgal