Rimas Kurtinaitis – apie FIBA langą, rinktinės žaidėjus ir būsimąją išvyką į Prienus

2018 m. kovo 03 d., 12:00

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda šeštadienį pratęs savo pasirodymą „Betsafe-LKL“ čempionate. Prieš prasidedant lemiamai sezono atkarpai vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis oficialiai klubo svetainei internete papasakojo savo KMT savaitgalio įžvalgas, aptarė sostinės žaidėjų pasirodymą Lietuvos rinktinėje bei būsimąją kelionę į Prienus šeštadienį.

– Pasidarius išvadas ir praėjus šiek tiek laiko, kaip apibendrintumėte savo komandos pasirodymą KMT savaitgalio metu?

– Visų pirma, dabar „Žalgiris“ skriaudžia visą Eurolygą, o laimėti prieš juos tris kartus iš eilės yra be galo sunki užduotis. Žinoma, noro turėjome labai daug, bet nebuvome pilnos sudėties.

Norint nugalėti „Žalgirį“ reikia būti pasiekus puikią sportinę formą ir turėti visus žaidėjus. Travisas Petersonas kauniečiams mesdavo maždaug po 20 taškų per susitikimą, atkovodavo po 7 kamuolius, tačiau jo neturėjome. Jo ir Aarono White'o mikrodvikova yra labai svarbi šiai akistatai, o pastarasis Klaipėdoje turėjo pranašumą.

Kita vertus, mūsų vienas pagrindinių ginklų yra agresyvumas bei intensyvumas. Mums pavyko išlaikyti gerą energiją pirmosios KMT dienos metu, tačiau visai kita užduotis yra išlaikyti ją dvi dienas paeiliui, visas 40 minučių. Jau nekalbu apie Arną Butkevičių, kuris mums yra labai svarbus žaidėjas. Trūko ištvermės, energijos ir galbūt didesnės rotacijos.

– Kaip praleidote dviejų savaičių FIBA langą?

– Komandą užklupo virusas, todėl sirgo ir žaidėjai, ir aš pats. Teko treniruotis šešiese bei kviesti daugiau žaidėjų iš „Perlo“ ekipos. Po KMT pirmenybių krepšininkai turėjo 2,5 laisvos dienos poilsiui, o treniruotėse daugiau dėmesio skyrėme individualiam meistriškumui bei fiziniam pasiruošimui.

Stengėmės neperspausti žaidėjų, trumpinome treniruotes, nes priešingu atveju sezono finišas gali būti sudėtingas. Turime profesionalią trenerių komandą, todėl viskas turėtų būti neblogai.

Galbūt kiek praradome žaidybinį ritmą, tačiau turėjome rungtynes trečiadienį. Po tiek rungtynių sezone turėtume greitai sugrįžti į vėžes.

– Kaip vertinate Lietuvos rinktinei atstovavusių krepšininkų M.Echodo, M.Girdžiūno bei R.Giedraičio žaidimą?

– Džiugu, kad net trys mūsų komandos žaidėjai pakliuvo į rinktinę. Tai pasako, kad turime stiprių krepšininkų. Kita vertus, viduryje sezono jie nesitreniruoja su komanda.

Džiaugiuosi už juos visus ir manau, kad jie žaidė gerai. Esu labai laimingas dėl Martyno, nes jis dar jaunas, o jau debiutavo Lietuvos vyrų rinktinėje. Labai smagu ir dėl M.Girdžiūno bei R.Giedraičio. Pastarasis pagaliau pademonstravo tokį patį gerą žaidimą, kaip ir klube.

Esu laimingas, kad mūsų klubo žaidėjai padėjo rinktinei.

– Šeštadienį Jūsų laukia kelionė į Prienus. Ką manote apie ten vystančią brolių Ballų maniją?

– Pernelyg į tai nesigilinu, o „Vytautą“ pastarąjį kartą mes nugalėjome daugiau nei 50 taškų skirtumu. Jie turi teisę žaisti taip, kaip jie nori.

– Kokie „Vytauto“ komandos žaidimo stiliaus pliusai ir minusai?

– Aš puikiai suprantu, apie ką kalba LaVaras Ballas. Jis supranta, kad šita „Vytauto“ komanda gynybinė nebus. Jeigu varžovą nugalėti – tai tik puolimu. Galbūt tai labiau „Golden State Warriors“ ekipos stilius, o norint, kad jis pavyktų – komanda turi turėti „superinius“ snaiperius. Juk kiekvienas neįmetimas reiškia nesugrįžimą į gynybą. Todėl ir taškų dažniausiai būna pelnoma daugiau nei šimtas.

Nenoriu labai to vertinti, tačiau manau, kad prieš geras komandas toks stilius nėra pergalingas. Mes visi juk tada norėtume lakstyti ir mėtyti.

– Ar nuo pastarojo mačo Vilniuje „Vytauto“ komanda sustiprėjo?

– Aš net neakcentuočiau brolių Ballų. Prienų-Birštono komanda nusipirko ir kitų žaidėjų, sustiprino savo sudėtį ir dabar yra tikrai labai nebloga „Betsafe-LKL“ pirmenybių ekipa. Aišku, nedalyvauju treniruotėse ir nežinau, koks darbas ten vyksta.

Mes ruošiamės pilnu pajėgumu, „Vytautas“ yra rimta komanda, o jie turi teisę žaisti taip, kaip nori. Mums svarbiausia yra pergalė.

bcvilnius.lt

atgal