„Perlas“ įveikė turnyrinės lentelės kaimynus

2018 m. vasario 10 d., 22:09
P.Žukausko nuotr.

Po dramatiškos kovos Vilniaus „Perlas“ (15-19) iškovojo itin svarbią pergalę namuose 80:71 (20:13, 23:15, 15:22, 22:21) nugalėdamas Mažeikių „Erelius“ (14-20).

„Perlas“ rungtynes pradėjo pelnydamas 8 taškus be atsako, tai leido aikštės šeimininkams pirmauti rezultatu 8:0. „Ereliai“ savo ruožtu pelnė 5 taškus iš eilės, tačiau vilniečiams pavyko atsakyti tuo pačiu ir išsaugoti pranašumą – 13:5.

Įpusėjus pirmajam ketvirčiui „Perlas“ įgijo dviženklį pranašumą – 15:5. Iki kėlinio pabaigos likus 1 minutei varžovams pavyko sumažinti deficitą iki 4 taškų – 17:13. Po pirmojo ketvirčio rezultatu 20:13 pirmavo aikštės šeimininkai. Antrasis ketvirtis prasidėjo lygia kova, sužaidus 3 minutes „Perlas“ vis dar turėjo 7 taškų pranašumą – 24:17. Įpusėjus kėliniui vilniečiai spurtavo (7:3) ir atstatė dviženklę persvarą – 31:20. Iki antrojo ketvirčio pabaigos likus kiek mažiau nei 3 minutėms svečiams pavyko sumažinti deficitą iki 7 taškų – 35:28. Spurtu (8:0) pirmąją rungtynių dalį užbaigę aikštės šeimininkai padidino pranašumą iki 15 taškų – 43:28.

Antroji rungtynių dalis prasidėjo kova taškas į tašką, sužaidus kiek daugiau nei 2 minutes rezultatu 49:35 pirmavo vilniečiai. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui svečiams pavyko sumažinti atsilikimą iki 10 taškų – 51:41. Iki kėlinio pabaigos likus 2 minutėms „Perlo“ pranašumas ištirpo iki 6 taškų – 53:47. Domantas Vilys trečiąjį ketvirtį užbaigė aštriu prasiveržimu bei padidino komandos persvarą iki 8 taškų – 58:50. Paskutinį ketvirtį sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie sumažino atsilikimą iki 5 taškų – 61:56. Įpusėjus kėliniui „Perlui“ pavyko atstatyti 8 taškų pranašumą – 68:60. Po dviejų iš eilės taiklių Aurimo Urbono metimų svečiai sušvelnino deficitą iki 3 taškų – 68:65. Po Arvydo Gronskio paprašytos minutės pertraukėlės vilniečiams pavyko atsakyti 5 taškais iš eilės, tai leido atstatyti 8 taškų pranašumą – 73:65. Rungtynių pabaigoje sėkmingiau sužaidę vilniečiai iškovojo labai svarbią pergalę rezultatu 80:71.

„Perlas“: D. Sirvydis 21 (5/10 trit. met., 6 atk. kam.), D. Vilys 15 (3 per. kam.), E. Tubutis 14 (6/8 met., 3 per. kam.), L. Kvedaravičius 10.

„Ereliai“: A. Urbonas 17, T. Rowe 16, T. Rimša 14, T. Zdanavičius 12.